Наковски Волеј со една нога во КУП финале – славеше во Битола против Пелистер и полека испишува историја

2193

Одбојкарките на ,,Наковски Волеј’’ забележаа убедлива победа во првиот меч од полуфиналето на Купот на Македонија во одбојка, во женска конкуренција. Во Битола го надиграа ,,Пелистер Волеј’’ со 3:0 во сетови. Во текот на целиот меч, струмичанки докажаа дека се далеку поквалитетни од од битолскиот состав кој мораше да се помири со пораз и тоа пред своја публика

Избраничките на Хари Наковски за да се најдат во финалето ќе треба да забележат уште една победа и тоа за седум дена во салата при СОУ ,,Димитар Влахов’’ во Струмица. Имајки го во предвид квалитетот на двете екипи, повеќе од сигурно е дека ,,Наковски Волеј’’ ќе слави со што ќе испишат  историја бидејки овој клуб ќе игра за првпат за КУП титула !

Во вториот полуфинален меч се сретнаа двата тима на Работнички.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.