Наковски волеј не знае за пораз во мини лигата и по втор пат славеше против Јанта – 4 меча 4 победи

777

Четири натпревари четири победи. Ова е епилогот за одбојкарките на Наковски волеј во мини лигата откако вечерва славеа над тимот на Јанта волеј со 3:2 во сетови. Ова е 14 победа за струмичанки и се израмнија со скопскиот состав по број на победи и со одличен ритам влегуваат во завршницата од Шампионатот.

Борбен меч во салата при СОУ,,Димитар Влахов“ во Струмица каде избраничките на Александар Митев и Хари Наковски сепак го добија натпреварот на свое конто. Домакинките одлично го отворија мечот но Јанта не дозволуваше резултатски да се одлепат. Возвратија во вториот сет, по што Наковски Волеј поведе со 2:1. Гостинките се провлекоа во 4 сет за израмнување а во тајбрејкот Наковски беше убедлив.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.