Три од три за Наковски Волеј кој го надигра и шампионот Работнички во Скопје !

403

Одбојкарките на Наковски Волеј славеа со 3:1 над шампионот Работнички во Скопје и се единствениот тим во женската прволигашка конкуренција со максимален учинок по три првенствени кола.

Струмичанки победата ја најавија со самиот старт на мечот  добивајки ги првите два сета. Потфрлија во третиот но се вратија во четвртиот за конечни 1:3 (22:25, 19:25, 25:13, 21:25).  Наковски само ја продлабочи кризата кај Работнички откако во последното коло на свој терен киксна и во дуелот со Јанта.

Наковски Волеј по три кола имаат три максимални победи и со вкупно 9 бода се лидери во Првата лига

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.