Момците од Алегро Бенд пеат за меден месец, промовираа поп-фолк сингл со спот снимен на плажата Папуа кај Калитеа (видео)

1858

,,Алегро Бенд’’ го промовиршае својот нов сингл кој е далеку поразличен од досегашните песни на ова струмичка музичка група. Станува збор за  поп-фолк сингл во кој Аце Гоцев пеее за меден месец ,, Honeymoon’’ а песната ја промовираа со видео спот снимен во Калитеа на познатата ,, Papua beach’’.

,, Сакавме да направиме едно летно освежување. Станува збор за поп-фолк сингл кој се надевам дека ќе биде прифатен кај публиката. Ова е нешто поразлично поинтересно и потрендовски заради што во иднина планираме да снимаме неколку песни во овој стил. Песната е во ритамот на летото и очекуваме да наиде на прием кај младите’’,  ни кажа Аце Гоцев

Спотот е снимен на плажата Папуа кај Калитеа но и во самото туристичко место. Главни протагонисти во спотот е вљуена двојка која ужива во море, плажа и забава. Миксот и аранжманот за песната  Меден месец се направени во студиото на Енцо Расимов во Белгија, а текстот е на Борче Нечовски.

Еве како изгледа видое спотот за Honeymoon  или меден месец

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.