Младите од „Стихири“ од Струмица промовираа песна со видео запис посветена на „Св Климент Охридски“ (ВИДЕО)

611

Вокално-инструменталниот состав ,,Стихири“ кој постои веќе една година деновиве ја промовираше својата прва песна со видео запис насловена како ,,Свети Климентова песна“. Станува збор песна чиј автори се Огнен Златанов музика, Лука Митев текст и Маја Витанова аранжман. Снимена е во студиото „X audio production“ на Иван Кукиќ, а спотот го изработија Кире Пиличев и Ѓорги Кончалиев.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.