Лозарите од Кавадарци направија пиротехничко шоу во Струмица откако Тиквеш обезбди опстанок во Прва лига

637

Тиквеш го задржа статусот на  прволигаш,  и ќе биде дел од македонската фудбалска елита и во сезоната  2022/2023 , тимот од Кавадарци ја преслуша Воска Спорт со 4-1 во Струмица, бараж за пласман во ПМФЛ.

Навивачите на Тиквеш, секогаш верните Лозари, едноставно го „запалија“  стадионот „Благој Истатов“ во Струмица.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.