Левица: Црвениот бран почнува од Струмица и ќе одекне повикот на новото време за враќање на достоинството

363

„Борбата за Македонија ја започнуваме во Струмица, во т.н. „бастион на заевизмот“ со јасна порака: СДС мора да биде поразен и засекогаш заменет како доминантната партија во левиот политички спектар“, соопшти партијата Левица.

„Борбата за Македонија ја започнуваме во Струмица. Од таму ќе одекнат првите извици за правда, слобода и достоинство на македонците. Ќе одекне повикот на новото време и на враќањето на достоинството на Република Македонија“ велат од Левица

Како што информираат, на 4 април, со почеток од 19:30 часот, свое обраќање во Домот на културата „Антон Панов“ – Струмица ќе имаат кандидатката за претседател на Република Македонија, проф. д-р Билјана Ванковска, претседателот на Левица и носител на ИЕ 1, проф. д-р Димитар Апасиев, како и носителот на ИЕ 4, Сашко Јанчев.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.