Кристина Стојкова од Пицикато почнува соло кариера и ги сними своите први песни (видео)

5291

Кристина Стојкова која почна да гради соло кариера со оглед дека не е дел од бендот ,,Пицикато,, сними две песни . Станува збор за  музичките нумери ,,Таго моја,, и ,,Горка печалба,, на кои комплетен автор е Далибор Ѓошиќ. За двете песни изминатиот месец, Кристина во ресторанот Космополит снимаше и видео записи со Мега фото студио Трајче. Станува збор за две балади во кои се опишуваат емоции  а Кристина со нив најавува самостоен творечки опус.

,, Точно е дека снимив две лично мои песни за кои музика, тест и аранжман се на Ѓошиќ,  но морам да Ве информирам дека снимив и две песни со Пицикато со кои имам одлична соработка и понатаму.  Станува збор за песните  ,, На полноќ душо дојди ми’’ и  ,, Крштевка’’ потпишани од Драги Станков,, ни изјави Стојкова која изминатиов месец имаше и настапи во Швајцарија

Стојкова во наредниот период не ја исклучува можноста да сними и нови песни или пак обработка на некои македонски изворни . Периодов ќе биде зафатена со свирки низ повеќе ресторани во струмичко а наесен планира настапи и во повеќе европски држави

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.