Конче ќе добие Туристички инфо центар – фирма од Злеово го доби тендерот и адаптира простор во Домот на Културата

1385

Општина Конче склучи договор со фирмата Валаски Градба од Злеово општина Радовиш за адаптација на дел од Домот на Културата во Конче во Туристичко Информативен центар. Вкупната вредност на договорот изнесува  31,5 илјади евра и работите според склучениот договор, треба да бидат готов во рок од еден месец.

На распишната јавна набавка за реализација на овој проект се јавиле вкупно 5 фирми, но фирмата Валаски доставила најдобра понуда која треба да адаптира дел од Домот на културата во простор за Туристичко информативен центар.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.