Кај Миравци товарен воз прегази мигрант кој лежел на пругата – починал на лице место

674

Утрово во 01.07 часот било пријавено дека околу 00.15 часот товарен воз кој сообраќал на релација Гевгелија–Скопје, во близина на с.Миравци, удрил во лице кое лежело на пругата. Од страна на полициски службеници било излезено на местото и било утврдено дека станува збор за 30-годишно лице мигрант,соопшти МВР

Лекар констатирал смрт, а увид извршила увидна екипа од Полициската станица Гевгелија. По наредба на Јавен обвинител телото е предадено за обдукција.

Пред неколку дена на тој предел како што соопшти полицијата од страна на товарен воз било удрено стадо со овци при што биле успртени 30 тина овци

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.