Изгоре патничко моторно возило на улицата Васил Главинов во Струмица

1384

Струмичките пожарникари објавија дека утрово интервенирале  на опожарено патничко моторно возило на улицата Васил Главинов во Струмица.  Пријавата дошла утрово во 02:15 часот при што од струмичката ТППЕ излегле четворица пожарникари со едно противпожарно возило. Според нивната објава пожарот над патничкото моторно возило бил во разгорена фаза и постоела опасност од негово ширење но со интервенцијата бил локализиран и ликвидиран.

,,Приодот до местото на пожарот беше значително отежнат поради паркираните автомобили на пристапните улици пришто е изгубено драгоцено време за навремена и брза интервенција,, стои во известувањето од ТППЕ Струмица на својата ФБ страна

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.