Жител од радовишко тешко повреден откако излетал со голф од патот Радовиш – Штип

2931

Четириесет и деветгодишен маж е тешко повреден откако со „голф“ излетал од патот Радовиш-Штип.

„Вчера во 18.14 часот во СВР Штип било пријавено дена на регионалниот пат Радовиш-Штип патничко возило „фолксваген голф“ со швајцарски национални ознаки, управувано од З.Д.(49) од с.Калуѓерица, радовишко, излетало надвор од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот, констатирани во Клиничката болница Штип“, информираат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.