Жетва на каратистите на „Шихан“ Струмица на турнир во Србија – освоија дури 33 медали !

332

Струмичките каратисти од клубот Шихан од Струмица деновиве учествува на Интернационалниот карате турнир „Власотинце опен“ во Струмица каде се закитија со вкупно 33 медали. НА турнивот учествуваа над 500 натпреварувачи во повеќе категории а струмичкиот клуб беше еден од најуспешните на турнирот

,,Им благодариме на родителите на нашите каратисти за нивната сесрдна поддршка, и дружба како и на сите други наши поддржувачи кои го следат нашиот развој. Карате клубот „Шихан“ полека станува еден од најтрофејните македонски спортски клубови Продолжуваме и во периодот пред нас со нови настапи и успеси“, објавија од клубот

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.