Евро гол на Лео – Брера Струмица ремизираше во Тетово против Шкендија (видео)

421

Струмичките фудбалери одиграа нерешено кај Тетовска Шкендија 1:1 во рамките на 11 тото коло од Првата фудбалска лига на Македонија.  Брера го отвори резултатот во 75 минута кога Леонардо Антонио постигна евро гол на мрежата на тетовчани.

Радоста на струмичани кратко траеше бидејки четири минута подоцна Шкендија израмни откако Шала искористи отпадок и ја смести топката во мрежата на младиот Филип Купанов кој во текот на целиот натпревар беше енигма за тетовчани.

Брера Струмица по првиот круг мечеви има 15 бода и се наоѓа на 5 позиција. На своето конто имаат 4 победи и исто толку порази и три нерешени исходи. Во вкупно 11 меча имаат 9 постигнати а 7 примени гола.

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.