Драгана од Струмица повторно го освои жирито на Ѕвездите на Гранд и се пласираше во следниот круг !

1742

Драгана Костова од Струмица се пласираше во шестиот круг од балканското музичко шоу ,,Ѕвездите на Гранд”. Таа по својот настап доби шест галса од жирито колку што доби и повратникот од минатата сезона Новица Булатовиќ но по прегласувањето директен пласман доби кадндиатот на Миљковиќ додека Драгана преку баражот.

Младата струмичанка се престави со поп песните ,,Меланхолија” од Јелена Томашевиќ и ,, Збуњена” од Негатив и повторно доби комплименти од жирито кои кажаа дека иако одбрала тешка програма има неверојатен талент и креативност при изведбата на песните.

,, Драгана во втората песна покажа дека се неверојатно креативна. Ти симнувам капа,, кажаа дел од членвоите од жирито

фото grand.online

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.