Дојран добива уште една плажа по европски терк, ќе има капацитет од околу 300 гости (фото)

9300

Од утре стартува со работа нова плажа кај Николич која ќе има капацитет од 300 гости. Станува збор за ,,Beach bar Nikolic’’ која изминатиов период се адаптираше за уживање и релаксација покрај Дојранското езеро. Како што не информираa на плажата, поставени се околу 250 лежалки но има и бар за освежување со капацитет од 50 гости. Паралелно има и паркинг за сите посетители.

,, Станува збор за плажа која е со ситна песок каде нашите гости ќе можат да уживаат во убавините на Дојранското езеро. Имаме и бар за освежување каде може гостите може да добијат и одредена храна. Планираме да работиме и со забави а веќе на програмата ни е DJ Boca. Вечерва е свеченото отворање во потесен круг а веќе од утре ги отвораме вратите за сите оние кои што сакаат да уживаат на овој дел од Дојранското езеро,, ни изјавија од Beach bar Nikolic

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.