Добрашиници доби нова асфалтирана улица, во декември ќе се асфалтираат две улици и во Василево

370

Локалната патна инфраструктура во населеното место Добрашинци од денес е побогата со уште една асфалтирана улица. Имено, улицата која во петокот се тампонираше и подготвуваше за сафалтирање, веќе  е целосно готова.

Оваа улица, општина Василево ја реализираше во рамки на Програмата за изградба на локални патишта и улици за 2023 година и истата е изградени со средства обезбедени од општинската каса. Вкупниот Буџет изнесува 397 025 денари, должината е 130 метри а ширината околу 3 метри односно онолку колу што дозволуваат условите на терен.

И денес, на лице место во финалната изградба од улицата беше градоначалникот на општина Василво, Славе Андонов . Тој подвлече дека до крајот на месец декември ќе се асфалтираат и две улици и во Василево

,,Општина Василево и покрај тешката финансиска состојба во која се наоѓа, со домаќинско работење решава децениски проблеми на граѓаните. За мене тоа е вредноста во политиката. Ветеното да стане реалност. До крајот на месец Декември ќе се асфалтираат уште две улици во населеното место Василево.“, напиша градоначалникот Андонов

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.