Детската градинка „Прва радост“, Василево доби донација играчки

528

Градоначалникот на општина Васиево Славе Андонов, со своите соработници  беше гостин во детската градинка „Прва радост“, Василево, каде на дечињата им подели играчки донирани од приватна компанија.

,,Детските насмевки, радост и среќа немаат цена. Среќен сум што со нашата постапка, успеавме барем на миг да бидеме причината за детската среќа.Продолжуваме и во следниот период да градиме партнерски однос со детските градинки, бидејќи наша обврска е да создаваме подобри услови за престој на дечињата во градинките.,, објави градоначалникот Андонов

Играчките измамија насмевки кај дечињата и задоволство кај воспитувачките за кои играчките се средство и алатка во реализирањето на планираните воспитно едукативни содржини и активности кои се составен дел од престојот на дечињата во градинката.

Благодарност до донаторот изразија  градоначалникот на општина Василево Славе Андонов и директорот на градинката Игорчо Илиев.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.