Две лица тешко повредени во сообраќајка на влезот во Гевгелија меѓу две патнички возила

7816

На 21.08.2023 во 11.15 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на надвозник од влез на Гевгелија кон булевар „Гевгелија“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Д.Д.(55) од село Богородица и патничко возило „мерцедес“, управувано од М.Т.(35) од село Богородица гевгелиско, соопшти МВР

,,Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле двајца сопатници во патничкото возило „фолксваген“, констатирани во Медицински центар Гевгелија. Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Гевгелија,, стои во информацијата на МВР

фото (архива)

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.