Две лица повредени откако возило излета од коловозот на Првомајска во Валандово

1715

На 24.06.2024 во 22.05 часот во Полициската станица Валандово било пријавено дека на улица „Првомајска“ во Валандово патничко возило „опел корса’’ со охридски регистарски ознаки, управувано од Д.К.(30) од Струмица, излетало од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил сопатникот Ѓ.А.(29) од Штип, а со телесни повреди се здобил малолетен сопатник. Повредите биле констатирани во болницата во Валандово. Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Валандово.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.