Две возила се судрија на раскрсницата „Климент Охридски“ и „Братство Единство“ во Струмица, три лица повредени (фото)

1649

Две возила се судрија на раскрсницата меѓу Климент Охридски и Братство и Единство во Струмица при што едното возило се преврте на коловозот. Според информациите од СВР Струмица три лица се повредени од кој едно потешко.

По сообраќајката полицијата вршеше увид за да ги утврди причините за оваа собраќајка во која е предизвикана и матријална штета.

,,На 12.04.2024 во 16.30 часот во Полициската станица Струмица било пријавено дека на крстосницата од улиците „Климент Охридски“ и „Братство Единство“ во Струмица се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „шевролет“ со струмички регистарски ознаки, управувано од В.Б.(77) од Струмица и товарно возило „фиат“ со струмички регистарски ознаки, управувано од К.Л.(45) од Струмица. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на товарното возило К.Л., а со телесни повреди се здобиле возачот В.Б. и сопатникот во патничкото возило Г.Б.(75), констатирани од лекар во Медицински центар Струмица. Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Струмица,, соопшти струмичката полиција.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.