Двајца повредени во сообраќајка меѓу моторцикл и „голф“ во гевгелиско Давидово

1502

27 годишен жител на Гевгелиско Давидово е тешко повреден а друг полесно во сообраќајка што се случи вчера попладне во ова населено место меѓу моторцикл и автомобил, соопшти МВР.

,,На 01.07.2023 во 19,40 часот било пријавено дека во с.Давидово, гевгелиско се случила сообраќајна несреќа помеѓу моторцикл „сузуки“ без регистарски ознаки, управуван од Г.Р.(27) од с.Давидово, и патничко моторно возило „голф“ со гевгелиски регистарски ознаки, управуван од А.Т.(29) од с.Давидово. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот на мотоциклот А.Т., а со телесни повреди се здобил сопатникот на мотоциклот А.С., стои во информацијата на МВР.

фото архива

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.