Гужва на ГП „Богородица“, се чека до еден час за излез од државата кон Грција

86
Заради продолжениот викенд , голем број граѓани од земава но и патници што транзитираат низ земјава денеска се упатија кон Грција .Камерите поставени на граничните премини за излез од државата денеска регистрираат зголемен број на возила кон соседна Грција. На граничниот премин „Богородица“, кај Гевгелија може да се забележат пет колони возила кои чекаат за влез во Грција. Чекањето да се премине границата трае и по повеќе од еден час.

На останатите гранични премини кон Грција на камерите на Јавното претпријатие за државни патишта може да се види оти нема зголемен број на возила.

Од Автомото сојузот на Македонија (АМСМ) велат дека утринава била забележана зголемена фреквенција на возила на граничниот премин„ Табановце“, каде времето на чекање за влез во Македонија било околу 15 до 30 минути.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.