Граѓани од радовишко Калаузлија биле агресивни и физички нападнале полицајци, четворица приведени

917

Полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода А.М.(61), С.М.(29), Ј.С.(30) и Џ.Ј.(40), сите од село Калаузлија, радовишко затоа што во село Калаузлија агресивно се однесувале кон полициски службеници и ги спречувале да одземат бесправно исечени огревни дрва, кои претходно биле пронајдени во дворно место на Ш.М. во селото.

Уште неколку други лица учествувале во настанот и тие физички ги нападнале полициските службеници.

Одделението за внатрешни работи Радовиш презема мерки за утврдување на идентитетот на сите учесници во настанот, по што против лицата ќе бидат поднесени соодветни пријави

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.