Градоначалникот на Струмица Јаневски даде отчет за сработеното во трите години од мандатот (видео)

888

Општина Струмица е финансиски стабилна, развојно ориентирана и економски просперитетна, оцени денеска градоначалникот на Струмица, Коста Јаневски во отчетот за тригодишното работење во кој ги наброја најголемиот дел од реализираните проекти како од неговата изборна програма така и од граѓаните кои ги посочиле како приоритетни во овој период. Посочи дека заради пандемијата со вирусот ковид-19 дел од планираните активности претрпеле промени и задоцниле со реализација.

,,Соочувајќи се со нив, дел од нашите планирани активности, претрпеа промени, односно, задоцнија со реализацијата, како што впрочем, оваа пандемија ги промени и нашите животи и дел од плановите што секој од нас ги имаше за оваа година. Да се надеваме дека сето ова што сега ни се случува ќе заврши што побрзо и сите заедно ќе функционираме нормално,, кажа Јаневски

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.