Голманот на Арсенал, струмичанецот Дејан Илиев се релаксира со скутер на вода и чека одговор каде ќе ја продолжи кариерата

2108

Голманот на ,,младите топчии” на лондонски Арсенал, струмичанецот Дејан Илиев деновиве престојува во родниот крај и го користи својот одмор пред стартот на новата првенствена сезона. Тој викендов се релаксираше со скутер, по водите на езерото Водоча и вели дека едноставно ужива кога вози и на тој начин ги полни батериите.

,, Се релаксирам и опуштам кога возам скутер. Едноставно уживам кога сум на водена површина. Викендов  бев на  езерото Водоча и ми се погоди времето имајки во предвид дека успеав да уживам. Заминувам на седумдненвен одмор во Ханиоти Грција а на трети јули треба да бидам во Лондон,, кусо ни Илиев пред неколку месеци наполни 24 години и жалеше што сеуште е соло

Дени не крие дека бара нов клуб за да ги докаже своите голмански способности

,, Се надевам на добра и вистинска понуда  и клуб каде ке имам шанси да покажам што и колку можам како голман. Со господ напред се надевам дека ќе добијам шанса,, ни изјави голманот кој во последната сезона настапуваше за  У21 на лондонски Арсенал-  Дејан Илиев кој потекнува од школата на струмичка Беласица

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.