Гевгелиски ,,Баламов компани” најдобар на турнирoт во Куклиш во конкуренција на 24 екипи (фото)

3145

Составот на ,,Баламов компани’’ од Гевгелија го освоиј Новогодишно – Божиќниот турнир во мал фудбал Куклиш 2022. Тие во големото финале на овој турнир славеа победа против тимот на Фреит Оне од Радовиш со 6:3.

Третото место го освоија фудбалерите од ,,Гостилница кај Џек’’ од Скопје, кои во малото финале го надиграа тимот на Токи Еднокуќево со 11:6

За најдобар играч е прогласен Андреј Јаневски од победничкиот состав додека за најдобар стрелец Мартин Мехмединовиќ од скопскиот состав, додека наградата за најдобар голман Бане Трифуновски.На турнирот учествуваа вкупно 24 екипи од цела држава а турнирот финансиски го подржа Општина Струмица и градоначалникот Костадин Костадинов

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.