Гавазова го промовираше спотот ,,Роден си за грев’’ снимен во бугарски замок – презадоволна сум, вели Сузе

4215

Фолк пејчката Сузана Гавазова го објави спотот за нејзиниот нов сингл,, Роден си за грев,, снимен во бугарскиот замок  ,,Равадиново’’ кај  Созопол Бугарија. Станува збор за песна која има српска и македонска верзија. Атрактивната Сузе на својот јутјуб канал прво ја објави српската верзија ,, Сјечање на твој грех,, а од завчера нејзините фанови може да уживаат и во македонската верзија ,,Роден си за грев’’

Спотот го снимаше минатиот месес во замокот Равадиново во Бугарија кој лани беше прогласен за топ 10 светски туристички атракции. Автор на песната е Саша Диниќ а текстот е на Ана Диниќ. Македонската верзија е благодарение Орце Зафировски кој го адаптираше текстот за македонскиот пазар насловена како ,, Роден си за грев’’

,, Задоволна сум многу и од песната ама од спотот како излезе многу повеќе од задоволан. Режисерот Николај Скерлев си ја знае многу убаво работата. Вистински професионалец. Би сакала во иднина смо со него да работа,, вели Сузе која најави две нови песни динамични и модерни за уживање по дискотеки

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.