Во СВР Струмица пријави за физички напади – во Радовиш нападнат маж а во Струмица жена

1865

На 15.06.2023 во 14.20 часот во Полициската станица Радовиш, З.Т.(41) од село Дукатино, струмичко, пријавил дека околу 12.20 часот во Радовиш бил физички нападнат од Р.Р.. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 16.06.2023 во 03.30 часот во Полициската станица Струмица, М.Т.(32) од Струмица пријавила дека околу 01.00 часот во Струмица била физички нападната од Д.Т. од село Куклиш, струмичко. По целосно расчистување на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.