Во Радовиш опожарени две приклучни и едно влечно возило

1529

Синоќа околу 23 часот на паркинг простор на улица „Индустриска“ во Радовиш избувнал пожар во кој биле зафатени две приклучни и едно влечно возило.

Како што информираа од СВР Струмица, пожарот бил изгаснат од противпожарната единица на Радовиш, а немало повредени лица.

За пожарот бил запознат јавен обвинител од ОЈО Радовиш, а увид извршила екипа на Одделението за внатрешни работи од овој град.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.