Возило со кое се превезувала министерката Тренчевска учествувало во сообраќајка на патот Штип – Радовиш

696

Владино возило во кое било превезувана министерката за труд и социјална Јована Тренчевска политика учествувало во сообраќајна несреќа на патот Штип – Радовиш, а во несреќата повреден е нејзиниот возач.

Како што соопшти МВР, несреќата се случила околу 17:30 во близина на штипското село Лакавица, а во несреќата учествувале владината „шкода“ и патничко возило „фолксфаген пасат“ со швајцарски регистарски таблички кое го управувал 48-годишник од селото Мокриево, кај Ново село.

Во владиното возило патувала Тренчевска и вработена во нејзиниот кабинет, Н.Д., а го управувал нејзиниот 53-годишен возач со иницијали Г.А.. Во „пасатот“ имало четворица сопатници.

За сообраќајката се огласи и министерката Јована Тренчевска. Таа на ФБ пишта дека е во добра состојба.

,,Попладнево, по завршување на службените активности во мојата родна Струмица, на патот кон Скопје, се случи сообраќајна незгода, по која сакам да ги информирам сите мои најблиски и граѓаните дека сите сме во добра состојба напиша Тренчевска.
Ви благодарам на сите за искрените повици, пораки и загриженост за нашата добросостојба. Вечерва токму пред Бадник и големиот христијански празник Божиќ, чувствувам благодарност што Бог ме чуваше мене и мојот тим. Луѓето со кои го поминувам секој ден“, напиша минитерката Тренчевска

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.