ВМРО-ДПМНЕ со промоција на кандидатот Гордана Силјановска Давкова во струмичко Габрово и Муртино

163

Кампањата на Претседателскиот кандидат Гордана Силјановска Давкова во Струмица вчера продолжи со направени средби со граѓаните во Габрово и во Муртино.

На средбите преку разговори со граѓаните Општинскиот изборен штаб на Кандидатката Гордана Силјановска Давкова ги промовира програмските цели  и ги најавува промените кои доаѓат. Општинскиот изборен штаб е задоволен од пречекот и приемот во сите места во кои пристига караванот со активистите. Нашите материјали се доста прифатени, дискусиите со граѓаните се доста квалитетни и исполнети со предлози, идеи и позитивни емоции.
Вечерва 14 април Недела, Претседателската кампања на ВМРО-ДПМНЕ ќе направи Средба со граѓаните во Градско Балдовци во 19 30 часот и Дабиле во 20 30 часот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.