ВМРО-ДПМНЕ во понеделник отвора Регионален штаб а во среда го најави и митингот за Претседателските избори 2024

199
ОК ВМРО ДПМНЕ Струмица информира дека во оонеделник на 8 април со почеток во 20:00 часот ВМРО-ДПМНЕ во Струмица свечено ќе го означи почетокот на работата на Регионален Изборен Штаб во 4 Изборна Единица, како дел од предизборната кампања на Претседателските избори 2024 година.Регионалниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ се наоѓа во објект под  Хотел Есперанто Струмица.  Овој простор е наменет за организирање на текот на кампањата, за средби и разговори со граѓаните.

Во Среда пак на 10  Април со почеток во 20:30 часот ВМРО-ДПМНЕ во Струмица ќе одржи Митинг во рамките на кампањата за Претседателските избори 2024 година за претставување на Кандидатката  Гордана Силјановска Давкова поддржана од Коалицијата ,,Твоја Македонија’’ предводена од ВМРО-ДПМНЕ.Митингот ќе се одржи  на платото пред Споменик на револуцијата во Големиот градски парк во Струмица ( кај чешмата).На митингот ќе се обратат Кандидатката за Претседател на Република Македонија професор Гордана Силјановска Давкова со презентирање на својата Програма и Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ професор Христијан Мицкоски.

ВМРО-ДПМНЕ  Струмица вчера во рамките на кампањата за Претседателските избори  во центарот на градот организираше пункт за здравствени консултации. Голем број на граѓани пристапија кон здравствените работници и побараа совети. Настанот го организира  по поводе денешниот Светски денот на здравјето.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.