Владо Милев, Томислав Илиев и Викторија Недева избрани за најдобри спортисти на Струмица за 2021

3127

Одбојкарот Владо Милев е избран за најдобар спортист на општина Струмица за минатата година. Со својата екипа тој е актуелен Шампион и освојувач на Купот но и стандареден репрезентативец  на Македонија со која во Евро лигата го освои среброто.  Милев е втора година по ред најдобар спортист на Струмица во екипните спортови

Второто место му припадна на капитенот на пандевци, Томислав Илиев  кој е стандарден член на сениорскиот состав додека третото место на Викторија Недева од ЖФК Тиверија која освен со својот тим е на врвот во женскиот фудбалски шампионат таа е и дел од македонската репрезентација

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.