Викенд доминација на Наковски волеј – втора победа на сениорките а кадетките без пораз го освоија првиот турнир

487

ОК Наковски волеј имаше успешен викенд, што со сениорките што со кадетскиот состав со кој беа домакините на првиот Државен турнир.

Со првиот тим забележа  победа против Младост УГД од Штип со 3:1 во рамките на второто првенствено коло од Прваталига. На штипските одбојкарки им го препуштија само вториот а се останато беше доминација на Наковски.

Наковски  беше доминантен и на кадетскиот турнир на кој учествуваа и екипите на Виктори Волеј и Струмица жени. Со победи од 2:0 во сетови, девојчињата од Наковски го отворија патот за освојување на титулата првак во кадетска конкуренција.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.