Видео – Полициската станица во Валандово ќе се реконструира годинава, кажа министерот Спасовски

1713

За 2019 година предвидени се нови 70 милиони денари за реновирање на полициските станици, а меѓу предвидените објекти за реконструкција е и полициската станица во Валандово, кажа министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски кој ги посети полициските службеници во ова општина. Тој оствари средба и со градоначалникот на Валандово Перо Костадинов на кои ги прецизираа идните активности во поглед на подобрување на безбедноста на општината

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.