Видео од настапот со кој Ленче Кукиќ повторно доминираше во „Никогаш не е доцна“ – овации од публиката и жирито

6685

Ленче Кукиќ од групата ,,Јупитер” повторно блескаше на сцената на балканското музичко шоу ,,Никогаш не е доцна” и се пласираше во завршницата од ова музичко натпреврување на Гранд. Таа во последниот круг ја интерпретираше верзијата на ,,Потсети ме шта то беше љубав” од Маја Оџаклиевска и буквално го занеми и жирито и публиката со песната, која Кукиќ ја изведе маестрално и моќно и таа беше единствената која едногласно помина понатаму од жирито.

,, Ве сакам сите и Ви испраќам бакнежи. Има работа после настапот на Горан и мојот сега во ова натпреварување. Инаку признавам заљубена сум” кусо кажа Ленче пред и после својот настап во ова натпреварување

„Драги гледачи пред вас стои голема, голема пејачка“ истакна Маре претседател на жирито.

„Ленче секогаш кога ќе те слушнам, секогаш барам збор за да те пофалам“ изјави Драган Којиќ – Кеба со кого Ленче Кукиќ  ја отпејаа песната „Треба времена“, а жирито беше воодушевено и од оваа изведба

,, Ленче ја испеа исто како и Ана Бекута” кажа Маре а Кеба истакна дека Ленче и Горан ќе му бидат гости на неговито концерт во Скопје

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.