Видео од головите со кои Академија Пандев обезбеди историско КУП финале со можност за ТИТУЛА

2186

Академија Пандев од Струмица која постои десетина години, вчера испиша историска победа со која обезбеди КУП финале. Ова е прво финале во сениорска конуренција за фудбалерите на Академијата, кое може да го крунисат и со титула од национално натпреварување што ќе биде историски успех за проектот што со години го негува Горан Пандев. Паралелно пандевци имаат огромна шанса и за излез во фудбалска Европа. Рамо до рамо се со црвеноцрните од Скопје со кои ,,водат” битка за освојување на вицешампионската титула

Еве ги головите од вчерашната средба против прилепска Победа со која се обезбеди историско финале. Во продолжение голот на Стоилов од пенал, на Велинов од слободен удар и на Стојкоски

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.