Видео – Младиот Иван Кукиќ како гостин на Влатко Стефановски со маестрална изведба на Јовано на концерт во Нови Сад

2972

Младиот струмички музичар Иван Кукиќ студент на музичката академија во Белград беше гостин на акустичниот концерт на Влатко Стефановски во Нови Сад каде заедно ја отсвираа познатата ,,Јовано, Јованке,, а публиката постојано скандираше. Кукиќ со бас гитара од страна на Стефановски беше најавен како одличен талент кој има 20 години и рече дека за првпат ќе отсвират заедно една нумера која е позната од Америка до Јапонија

,,Ова е за Вас и за мене но и за него- Премиера. Првпат ќе свириме заедно. Ќе ја слушнете најпознатата македонска песна од Токио до Ванкувер Јовано Јованке,, кажа Стефановски  кој со младиот Кукиќ ги кренаа на нозе гостите во српското народно позориште во Нови Сад каде се одржа акустичниот концерт

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.