Видео – Дориев со соло продор и Танушев со ,,ножички’’ постигнаа голови за нова победа на А. Пандев и лидерска позиција

1668

Академија Пандев изби на лидерската позиција во македонскиот прволигашки фудбалски шампионат откако во третото коло го совладаа новајлијата Борец од Велес. Со две победи и еден нерешен исход без примен гол, пандевци повторно се наметнуваат како тим кој ќе има ваѓа улога во годинашново првенство

Љупче Дориев во судиското надополнување на првото полувреме и Ѓорѓи Танушев во 49  минута ја донеса победата против Борец кој се закануваше преку контри но немаше реализација. Дориев со соло продор сам ја заврши акцијата откако на средината на теренот доби употреблива топа, со која прошета по велешката одбрана и ја смести во мрежата на голманот Мустафа.

Танушев пак ,,мајсторски’’ со ,,ножички’’ зголеми на 2:0 откако Маневски му асистираше на стартот од второто полувреме.

Еве ги двата гола со кои А.Пандев изби на лидерската позиција

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.