Валандовската полиција синоќа уапси струмичанец, кај него е пронајдена марихуана

97

СВР Струмица информира дека доцна синоќа околу 01:45 часот на место викано „крстосница Чалакли“, полициски службеници од Полициската станица Валандово го лишиле од слобода Б.П.(43) од Струмица, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.