Брера на самит во Лисабон-Португалија и на иста маса со Манчестер сити, Челзи, Јувентус, Севиља….

397

Фудбалскиoт клуб „Бера Струмица“ доби покана и се најде во друштвото на најдобрите европски и светски клубови на самитот насловен како „TransferRoom“ во Лисабон Португалија. На самитот клубот го преставуваа Леонардо Алеоти член на сопственичката структура на клубот и Јован Симиќ генерален директор на клубот.

,,На овоој настан учествуваат околу 300 клуба и целиот свет меѓу кои и преставници на Манчестер Сити, Јувенутс, Рома, Челси, Севиља, Милан, Интер Мајами, Гремио, Ајакс како и други големи клубови Нашиот клуб е единствен од Македонија кој учествува на најголемиот состанок на професионални клубови од целиот свет а Алеоти и Симиќ имаа болем број на состаници на кои ја промовираа работата на клубот но и компанијата Брера Холдинг. Направени се и важни контакти кои во иднина на нашиот клуб отвораат можност за соработка со најголемите светски клубови на повеќе полиња“, соопштија од клубот

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.