Беласица не издржа во второто полувреме и претрпе пораз од Македонија ЃП со 3:1 (видео)

1111

Беласица не го издржа притисокот од Македонија ЃП и претрпе пораз на свој терен со кој останаа заковени на последната позиција на прволигашката табела. Гостите од Скопје со гол на Божиновски поведе по одличната асистенција на Басит но само неколку минути подоцна Александар Коцев донесе израмнување на 1:1 – резултат со кој заврши првото полувреме

Во вторите 45 минути гостите беа поконкретни а домаќините не ги искористија своите шанси па Адем и Петров постигнаа уште два гола за Македонија ГП за конечни 3:1

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.