Алчевски избран за млад спортист на Струмица за 2020 а ЖФК Тиверија ги понесе наградите за тренер и екипа

2487

Чуварот на мрежата на Академија Пандев и член на младинските фудбалски репрезентации на Македонија Марко Алчевски е прогласен за најдобар млад спортист на Струмица за 2020. Тој ова признание го доби во конкуренција на 17 кандидати номинирани од клубовите. Второто место и припадна на Радица Велкова од ЖФК Тиверија додека кошаркарот на КК Струмица Душан Ахтаров го доби третото место како најдобар млад спортист

Младинките на ЖФК Тиверија се прогласени за најуспешна млада спортска екипа на Струмица. Второто место им припадна на пионерите на Акдемија Пандев додеак третото место на младинците на ОК Џио Струмица

За најдобар тренер кај младите категории е прогласена  Александра Ристовска од ЖФК Тиверија која е тренер и фудбалските женски слекции до 13 и 15 години. Второто место му припадна на Ѓорѓи Стојчев тренер на младите во Академија Пандев додека третото на Даниела Велинска тренер на младите одбојкарки на Наковски Волеј

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.