Австриски ,,Брамак’’ повторно го награди „Разнопромет АС’’ за најдобар трговски партнер

3028

Светски познатиот производител на керамиди ,,Брамак’’ од Австрија по шести пат го награди ,,Разнопромет АС’’ од Струмица за најдобар трговски партнер за државата а со тоа и на овие балкански простори. На церемонијата во Поморие Бугарија, струмичката фирма признанието го доби за контуинираната промоција на производите на ,,Брамак’’ на македонскиот пазар.

Признанието го прими сопственикот Никола Трајков кој се заблагодари на соработката со австрискиот бренд, потеницрајки дека квалитетот на ,,Брамак’’ го потврдиле  голем број домакинства и компании  што било пресудно за зацврстување на тровската соработка.

„Брамак“ е производител на керамиди со 30-годишно искуство и на македонскиот пазар со години е присутен преку дистрибутивната мрежа на Разнопромет АС. Секоја година ова австриска компанија доделува признанија на своите партнери како благодарност за унапредување и развој на трговската мрежа во југоисточна Европа

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.