,,YU For You” во НУЦК Антон Панов Струмица ќе одржи концерт со хитови од златното време на Југославија (видео)

664

Бендот ,,YU For you’’ утревечер во Центарот за култура Антон Панов во Струмица со почеток во 20 часот по повод 29-ти Ноември Денот на поранешна Југославија ќе одржи концерт со хитови од златното време на југословенското творештво. Како што не инофрмира Иван Кукиќ концертот ќе трае околу два часа а се предвидени хитови од поголем број на музички групи кои  чии песни и до ден денес се пеат.

,, Ќе биде застапена музика од Леб и сол, Time, Indexi,  Бјело дугме, Парни ваљјак, Генерација 5, Галија и од други познати бендови. На концеротот имаме проширен состав и можам да кажам екипа полна со енергиј и желба за уживање во музиката. Јас суб на бас гитар и вокал, Зоран Трендов на гитара, Иван Георгиев на клавијатури, Јан Стрефановски на тапани. За пратечките вокали ќе бидат задолжени Слободнака Иванов, Стојан Иванов, Ване Панов и Тодор Стефанов. Ова година сме почестени со присуство на нашите гости од Белград – Стефан Илиќ на виолина и Игор Винс на перкусии,,ни изјави Иван Кукиќ

За големото музичко патување со познати хитови низ поранешна Југославија сеуште има слободни карти во клубот Stay

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.