дома тагови Strumica

таг: Strumica

Видео – Што ќе има на програмата и што ќе понуди ,,Струмица Опен Фест’’ за месец јуни кој ќе...

Полумаратон, турнир во улична кошарка, велосипедизам, ноќни ридско планински патеки , вежбање во парк  се дел од програмските активности што ќе бидат понудени на...

Струмица заслужува фудбалски трофеј, ќе дадеме се од себе – велат од Академија Пандев која во Скопје ќе игра...

Фудбалерите на Академија Пандев утре против Македонија ЃП го игра првото КУП финале во својата историја. Мечот се игра на националната арена Тодор Проески...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...