дома тагови Strumica

таг: Strumica

Видео – Што ќе има на програмата и што ќе понуди ,,Струмица Опен Фест’’ за месец јуни кој ќе...

Полумаратон, турнир во улична кошарка, велосипедизам, ноќни ридско планински патеки , вежбање во парк  се дел од програмските активности што ќе бидат понудени на...

Струмица заслужува фудбалски трофеј, ќе дадеме се од себе – велат од Академија Пандев која во Скопје ќе игра...

Фудбалерите на Академија Пандев утре против Македонија ЃП го игра првото КУП финале во својата историја. Мечот се игра на националната арена Тодор Проески...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Судиски бандитизам – денешното сценарио во Голема Речица е за Оскар,...

Денешното судиско сценарио ќе беше номинирано за Оскар. Вака реагираат од ФК Детонит Плачковица од Радовиш по денешниот натпревар во Голема Речица каде претрпеа...