дома тагови Јупитер

таг: Јупитер

Ленче и Горан заедно со Јупитер, Денот на жената ќе го честитаат со концерти во Струмица и Гевгелија

Ленче и Горан Кукиќ заедно со групата Јупитер претстојниот 8 март ќе го честитаат со песна и музика за душа. Во чест на меѓународниот...

Ленче и Горан Кукиќ со пријателите од шоуто ,,Никогаш не е доцна’’ пеат ,,Среќна ти Нова Балкане стари’’ (видео)

Ленче  и Горан Кукиќ со пријателите од шоуто ,,Никогаш не е доцна’’ го промовираа новиот сингл насловен како „Среќна ти Нова Балкане стари“ преку...

Ленче и Горан со Јупитер повторно ги распееа струмичани, овации и за младиот Иван (фото)

Ленче и Горан со бендот Јупитер не залудно се најбараниот музички бенд во земјава и пошироко. На празничниот концерт за патронот на Струмиа СВ....

Ленче, Горан и Јупитер за своите струмичани организираат концерт ,,Јупитер за градот’’ на 12 ти декември во Антон Панов

Ленче и Горан Кукиќ со групата Јупитер во четврток на 12 ти декември во НЦУК ,,Антон Панов’’ ќе организираат концерт кој го насловија ,,...

Ленче Кукиќ победи во музичкото шоу ,,Никогаш не е доцна’’ на Гранд – најдобра од жирито и од гласовите...

Ленче Кукиќ е  победни на балканското музичко шоу ,,Никогаш не е доцна’’ на Гранд. Во големото финале Кукиќ ја отпеа песната,,Лепи мој’’ од Снежана...

Видео од настапот со кој Ленче Кукиќ повторно доминираше во „Никогаш не е доцна“ – овации од публиката и...

Ленче Кукиќ од групата ,,Јупитер'' повторно блескаше на сцената на балканското музичко шоу ,,Никогаш не е доцна'' и се пласираше во завршницата од ова...

Ленче ти си мега пејач – кажал Маре откако Ленче Кукиќ маестрално ја извела ,,Галеб тажен’’ во ,,Никогаш не...

Ленче Кукиќ се пласираше во четвртиот круг од музичкото балканско шоу ,, Никогаш не е доцна’’ објави порталот Грандонлајн под наслов,, Судар на две...

Фото – Балеринките со тенки половинки, ем беа сензација ем направија одлична забава

Горан и Ленче Кукиќ со групата ,,Јупитер’’ беа вистинска сензација на маскенбалот во хотелот Сириус. Речиси сите сака да се фотографираат со членовите од...

Ленче и Горан Кукиќ со Јупитер ќе се маскираат како ,,Балерини со тенки половини” , ќе го заиграт Лебедово...

Ленче и Горан Кукиќ со групата ,,Јупитер'' кои се стандардни за забава  на големиот маскенбал како увертира на карневалското дефиле од Струмичкиот карневал, ќе...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...