дома тагови Јупитер

таг: Јупитер

Ленче и Горан заедно со Јупитер, Денот на жената ќе го честитаат со концерти во Струмица и Гевгелија

Ленче и Горан Кукиќ заедно со групата Јупитер претстојниот 8 март ќе го честитаат со песна и музика за душа. Во чест на меѓународниот...

Ленче и Горан Кукиќ со пријателите од шоуто ,,Никогаш не е доцна’’ пеат ,,Среќна ти Нова Балкане стари’’ (видео)

Ленче  и Горан Кукиќ со пријателите од шоуто ,,Никогаш не е доцна’’ го промовираа новиот сингл насловен како „Среќна ти Нова Балкане стари“ преку...

Ленче и Горан со Јупитер повторно ги распееа струмичани, овации и за младиот Иван (фото)

Ленче и Горан со бендот Јупитер не залудно се најбараниот музички бенд во земјава и пошироко. На празничниот концерт за патронот на Струмиа СВ....

Ленче, Горан и Јупитер за своите струмичани организираат концерт ,,Јупитер за градот’’ на 12 ти декември во Антон Панов

Ленче и Горан Кукиќ со групата Јупитер во четврток на 12 ти декември во НЦУК ,,Антон Панов’’ ќе организираат концерт кој го насловија ,,...

Ленче Кукиќ победи во музичкото шоу ,,Никогаш не е доцна’’ на Гранд – најдобра од жирито и од гласовите...

Ленче Кукиќ е  победни на балканското музичко шоу ,,Никогаш не е доцна’’ на Гранд. Во големото финале Кукиќ ја отпеа песната,,Лепи мој’’ од Снежана...

Видео од настапот со кој Ленче Кукиќ повторно доминираше во „Никогаш не е доцна“ – овации од публиката и...

Ленче Кукиќ од групата ,,Јупитер'' повторно блескаше на сцената на балканското музичко шоу ,,Никогаш не е доцна'' и се пласираше во завршницата од ова...

Ленче ти си мега пејач – кажал Маре откако Ленче Кукиќ маестрално ја извела ,,Галеб тажен’’ во ,,Никогаш не...

Ленче Кукиќ се пласираше во четвртиот круг од музичкото балканско шоу ,, Никогаш не е доцна’’ објави порталот Грандонлајн под наслов,, Судар на две...

Фото – Балеринките со тенки половинки, ем беа сензација ем направија одлична забава

Горан и Ленче Кукиќ со групата ,,Јупитер’’ беа вистинска сензација на маскенбалот во хотелот Сириус. Речиси сите сака да се фотографираат со членовите од...

Ленче и Горан Кукиќ со Јупитер ќе се маскираат како ,,Балерини со тенки половини” , ќе го заиграт Лебедово...

Ленче и Горан Кукиќ со групата ,,Јупитер'' кои се стандардни за забава  на големиот маскенбал како увертира на карневалското дефиле од Струмичкиот карневал, ќе...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

АФПЗРР: До 1 јули да се поднесат барања за субвенции –...

Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој го објави повикот за Директните плаќања за 2024 година. Сите регистрирани земјоделски стопанства во ЕРЗС...