дома тагови Хрватска

таг: Хрватска

Младиот Стојан Илиев се сели во Осијек Хрватска каде со новиот тим Мурса ќе се бори за титула

Македонскиот одбојкарски репрезентативец, струмичанецот  Стојан Илиев од Ново Коњарево од општина Ново Село, од скопски Вардар се сели во хрватскиот тим Мурса од Осијек....

Дури 14 медали освоија младите струмички кикбоскери на Европскиот Куп во Хрватска (фото)

Младите кикбоскери на Тим Зоран од Струмица на Европскиот КУП ,,Карловац Опен 2020'' во Хрватска освоија дури 14 медали. Речиси сите девет учесници се...

КБК ,,Тим Зоран’’ од Струмица на Европски Куп во Хрватска, Спасов очекува медали од кикбокс надежите

Кикбоксери од клубот „Тим Зоран“ од Струмица ќе ја преставуваат Македонија на Европскиот Куп „Карловац Опен 2020“ каде ќе земат учество околу 2000 млади натпреварувачи...

Драшко Зидар од Хрватска, најдобар актер на ФКТ Ристо Шишков, според жирито одиграл мајсторски иако играл и пиел пива

Хрватскиот актер Драшко Зидар ја доби наградата за најдобро актерско остварување на фестивалот на камерен театар „Ристо Шишков“ во Струмица. Според жирито тој улогата...

Дојран и Медулин од Хрватска заедно ќе работат на европски проекти за развој на туризмот и одржливо рибарство (видео)

Општините Дојран и Медулин од Хрватска кои седум години се збратимени, во наредниот период ќе работат на заеднички проекти за кои средства ќе барат...

Ученици од Јане Сандански од Струмица спортуваа, нуркаа, пешачеа и ја дознаваа културата на своите врсници од Обровац во...

Средношколци од СОУ Јане Сандански предводени од професори од ова училиште изминатиов викенд беа во посета Средното училиште Обровац кај Задар Хрватска со кое...

Одбојкарките на Видое Подгорец седми во светот – потврдија дека Струмица е одбојкарски град

Ученичките од ООУ ,,Видое Подгорец’’ од Струмица го освоија седмото место на Светското првенство во одбојка за тимови од основни училишта што се одржа...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

За брзо возње казнети 85 возачи во Југоистокот – 20 возеле...

На 19.02.2024 во периодот од 14.00 до 19.00 часот на подрачје на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со...