дома тагови Хрватска

таг: Хрватска

Дури 14 медали освоија младите струмички кикбоскери на Европскиот Куп во Хрватска (фото)

Младите кикбоскери на Тим Зоран од Струмица на Европскиот КУП ,,Карловац Опен 2020'' во Хрватска освоија дури 14 медали. Речиси сите девет учесници се...

КБК ,,Тим Зоран’’ од Струмица на Европски Куп во Хрватска, Спасов очекува медали од кикбокс надежите

Кикбоксери од клубот „Тим Зоран“ од Струмица ќе ја преставуваат Македонија на Европскиот Куп „Карловац Опен 2020“ каде ќе земат учество околу 2000 млади натпреварувачи...

Драшко Зидар од Хрватска, најдобар актер на ФКТ Ристо Шишков, според жирито одиграл мајсторски иако играл и пиел пива

Хрватскиот актер Драшко Зидар ја доби наградата за најдобро актерско остварување на фестивалот на камерен театар „Ристо Шишков“ во Струмица. Според жирито тој улогата...

Дојран и Медулин од Хрватска заедно ќе работат на европски проекти за развој на туризмот и одржливо рибарство (видео)

Општините Дојран и Медулин од Хрватска кои седум години се збратимени, во наредниот период ќе работат на заеднички проекти за кои средства ќе барат...

Ученици од Јане Сандански од Струмица спортуваа, нуркаа, пешачеа и ја дознаваа културата на своите врсници од Обровац во...

Средношколци од СОУ Јане Сандански предводени од професори од ова училиште изминатиов викенд беа во посета Средното училиште Обровац кај Задар Хрватска со кое...

Одбојкарките на Видое Подгорец седми во светот – потврдија дека Струмица е одбојкарски град

Ученичките од ООУ ,,Видое Подгорец’’ од Струмица го освоија седмото место на Светското првенство во одбојка за тимови од основни училишта што се одржа...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Ве повикувам на разумно однесување и да се почитува личноста независно...

Откако министерството за здравство објави дека во Струмица има една личност заболена од коронавирус, првиот човек на Струмица Коста Јаневски преку својот ФБ профил,...