дома тагови ФФМ

таг: ФФМ

Видео од непостоечкиот пенал со кој Вардар ја победи Беласица во Турново – потврди и судиската комисија

Пеналот од кој Вардар го постигна победничкиот гол против Беласица во Турново бил непосточеки. Вака потврди Судиската комисија при ФФМ при анализата на мечот...

Горан Пандев избран за делегат во ФФМ од страна на ОФС Струмица заедно со Гоцевски и Коцев

Поранешниот капитен на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев е избран за делагат во Собранието на ФФМ од страна на ОФС Струмица. Неговото име дојде...

Ристовска нов Претседател на ЖФК Тиверија Струмица, најави Шампионска титула следната сезона

25 годишната Александра Ристовска која е долгогодишен член на ЖФК Тиверија, капитен на сениорскиот тим и тренер на младите надежи на Тиверија добива нова...

Струмица доби ново фудбалско игралиште со вештачка трева вредно 280 илјади евра (фото)

Фудбалското игралиште вредно околу 280 илјади евра е изградено со договор на општина Струмица, ФФМ и ФК Академија Пандев. Истото ќе можат да го...

АМС нема да го признае утрешното Изборно Собрание на ФФМ, оти се било незаконски !

Агенцијата за млади и спорт ja информира јавноста дека нема да ги признае резултатите од Изборното Собрание на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) коешто...

Пандев: На чело на ФФМ да биде некој великан како Шаќири а не ликови како Сејдини кој не мислат...

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев со огнени стрели распука против раководството од Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), предводено од претседателот Муамед Сејдини. Пандев во...

ОФС Струмица со бојкот на Изборното Собрание на ФФМ и претседателот Сејдини

Делегатите на Општинскиот Фудбалски Сојуз од Струмица ниту предложија делeгати за престојното изборно собрание на ФФМ, ниту предложија член во УО ниту пак дадоа...

Зошто распали по ФФМ – Интервју со Горан Пандев кој бара да се слушне гласот на клубовите !

Сопственикот на ФК Академија Пандев и капитен на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев кој вчера излезе со силни критики кон ФФМ, денеска  појасни зошто...

ФФМ работи со Статут спротивен од Законот за спорт соопшти АМС и бара од субјектите почитување на прописите

Агенцијата за млади и спорт денеска соопшти дека ФФМ работи со Статут кој не е во согласност со Законот за спорт. Известувањето до јавноста...

Пандевци се тестираа и ги почнаа тренинзите за продолжување на натпреварите од Првата лига и Купот (фото)

Пандевци ги стартуваа тренинзи за доигрување на прекинатото првенство заради пандемијата со вирусот КОВИД-19. Според препораките и протоколите на ФФМ , денеска преку ,,Систина’’...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Приведен жител од Валандовско Удово, полицијата го сомничи дека предизвикал пожар...

На 29.05.2024 во 11.30 часот во село Удово, валандовско, полициски службеници од Полициската станица Валандово го лишиле од слобода К.Ш.(23) од с.Удово поради постоење...